Doprava Príroda Lukostreľba Technológie

Vlk dravý (CANIS LUPUS) - mýtické zviera opradené bájkami a zároveň symbol divokej nespútanej prírody. Málokto ho pozná a predsa nikoho nenechá ľahostajným.

Francois Van Meulebeke - International Wolf Federation [IWFEA]

riadky napísané ku "vlčej biblii" Barryho Holstuma Lopeza - O Vlkoch a ľuďoch

 

Na mojich stránkach nenájdete podrobný opis vlka, zaškatuľkovaného do vedeckých poznatkov a fráz. Ani ho nenájdete opisovaného ľubozvučným jazykom básnikov či strohým technickým opisom vedcov. Rovnako u mňa nenájdete množstvo kvalitných fotografií vlkov v tých najrôznejších pózach alebo prekrásnych malieb na veľkých plátnach hmýriacich sa farbami vrstvenými nadanými umelcami. Nenachádza sa tu ani definovanie duševného rozpoloženia vlka v definovaných situáciách či vyjadrenie komunikačných prvkov a prostriedkov týchto krásnych zvierat.

Nižšie nájdete niekoľko odkazov na iné stránky, ktoré Vám vedia povedať viac o týchto ušľachtilých zvieratách. Viac aj tak o nich neviem, a to čo si myslím Vás aj tak nezaujíma.... Cool Pre mňa je vlk jedným z najkrajších zvierat - šeliem, aké máme. Učaroval mi. Aj keď som ho nemal rád zo začiatku (vďaka Červenej Karkulke), hlavne keď mi jeho meno prischlo ako prezývka, postupným záujmom o toto zviera, o ktorom som vedel málo a aj to boli klamstvá som sa dopracoval k tomu, že dnes sa hrdo stotožňujem s pojmom vlk. Rovnako ako on, prírodný sanitár, sa snažím aj ja svojou aktivitou očistiť našu zem od developerov a podobných paľudí, ktorí ničia naše životné prostredie. Nelikvidujem ich fyzicky, ale rozosievam semienko vedomostí, pretože len nevedomosť vedie k zaslepenosti.

Veľká vďaka za tie vedmosti patrí aj Lesoochranárskemu zoskupeniu VLK a jeho členom, ktorí ma priviedli na "vlčie" chodníčky, vďaka ktorým som "precitnul" a začal skúmať tie krásy, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Aj preto sa dnes podieľam na ich aktivitách a bojujem po ich boku.

 

ODKAZY

VLČÍ SVET - rozsiahla stránka o vlkoch

WIKIPEDIA.sk - materiál o vlkoch na WIKIPEDII po slovensky

WIKIPEDIA.en - omnoho rozsiahlejší materiál o Šedom vlkovi (GRAY WOLF) v angličtine

Lesoochranárske zoskupenie VLK - článok o význame vlka a jeho nezastupiteľnom mieste v celom reťazci

SGYMLC - študentská práca na tému vlk

ŠELMY.cz - monitoring vlkov na území Beskýd, kde sa vlk objavil po mnohých a mnohých rokoch

JARABÁ.sk - krátky článok o vlkoch na obecných stránkach

ÉLYSION - stránka o knihe Davida L. Meecha - Arktický vlk: Desať rokov so svorkou

Šelmy.cz

Saturday the 21st. Copyright © 2005 - 2013 Vlcik. Powered by JOOMLA! Customization by Vlcik. Hosted by EXO..