skupina od terča číslo 8

24. Marca 2012 sa konala súťaž Jozefov šíp v Rakoviciach (okr. Piešťany).

Svoju účasť som zo začiatku zvažoval, ale nakoniec som sa rozhodol zúčastniť a prevetrať tak nový luk z Valterovej dielne. Ostatne, namotal ma práve on... Keď svitla krásna slnečná sobota, čakal som na Trnavskom mýte na Valtíka... Po chvíľkovom čakaní a miernych obavách (meškal a mal vypnutý telefón) sa však nakoniec zjavil a so zastávkou vo Svätom Jure sme fičali do Rakovíc.

Prestavenie skupín po boji

18. Júna 2011 pri príležitosti 699. výročia a v predročie osláv 700. rokov sa uskutočnila rekonštrukcia bitky pri Rozhanovciach, ktorá zmenila dejiny na východnom Slovensku a hlavne dejiny mesta Košice. Rekonštrukcia sa udiala v chotári obce Beniakovce (vedľajšia obec Rozhanoviec) na lúke, ktorá možno pamätá tie slávne časy...

V nedeľu 04. Júla 2010 sa v Likavke pri Ružomberku, v amfiteátri pod hradom Likava konali už štvrté Likavské hradné slávnosti. I zhostil som sa tejto úlohy rečovať Vám o tej sláve, ktorá sa pod Likavu na tú chvíľu zniesla. Inu, pekne prosím, počúvajte...

množstvo divákov zaplnilo amfiteáter pod hradom Likava

Minulý ročník nedopadol najlepšie, spiklo sa počasie proti akcii. To však neplatilo tento rok a tak sa organizátori postarali o výnimočnú zábavu, ktorá trvala až do neskorých večerných hodín.

Strelci diaľkovej strelby na Lukobraní

V sobotu 25.9.2010 sa konalo Pacovské Lukobranie 2010 pri obci Horná Ves neďaleko mestečka Partizánske. Uvedenú akciu sme si nemohli nechať ujsť a tak sme sa tam objavili aj my z Cechu Terra de Selinan.

organizátor turnaja - SHL VINEDI

Cez víkend 19.-20. Júna 2010 sa konal už II. ročník lukostreleckej súťaže CASTRUM, ktorý poriada skupina historickej lukostreľby VINEDI. A kto zaváhal... nech teraz banuje :)